Jak podejmować decyzję?

Jak podejmować decyzję?

Podejmowanie decyzji nie jest łatwe. Nie raz osoba dorosła sama do końca nie jest pewna tego, jaką ma podąć decyzję, ponieważ jest ona trudna, a co tu dopiero mówić o młodych ludziach, którzy o świecie uczą się od swoich rodziców, itd. Jak mają podejmować odpowiednie dla siebie decyzje tak, aby nie żałować ich w przyszłości? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytania. O dorastaniu, podejmowaniu decyzji napisała Irena Jurgielewicz, która zaprasza do lektury Ten obcy ze strony www.taniaksiazka.pl.

Autorka wielu książek dla młodzieży

Irena Jurgielewicz przeżyła II wojny światowe, biorąc udział w tajnym nauczaniu na uniwersytecie. Z powodzeniem ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Od zawsze związana z pisaniem na różne sposoby. Kiedy czasy stały się znacznie spokojniejsze, Jurgielewicz na stałe związała się z pisaniem, oferując znakomite książki dla młodych ludzi. Najbardziej znaną jest “Ten obcy“, który nie tylko do dzisiaj cieszy się wielką popularnością wśród młodych czytelników, ale także został przetłumaczony na wiele języków. Książka ta została umieszczona w 1964 na Liście Honorowej IBBY. Jako laureatka Orderu Uśmiechu zawsze dbała o to, aby przekazać młodym ludziom najważniejsze wartości moralne.

Nowy kolega

Ula, Pestka, Julek i Marian to czterech przyjaciół, którzy w czasie wolnym chętnie przebywają we wspólnym towarzystwie. Pestka to radosna dziewczyna, która ma kochającą matkę. W przeciwieństwie do Uli. Jej mama już nie żyje, a ona musiała zamieszkać z ojcem, który kiedyś odszedł od ich rodziny. W jaki sposób Ulka ma teraz mu na nowo zaufać? Marian to zrównoważony, młody człowiek – w przeciwieństwie do swojego kuzyna Julka. Młodzi ludzie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania znajdują małą wysepkę, gdzie postanawiają urządzić swoją bazę. Organizują ją w taki sposób, że nie mają oni problemu z tym, aby się tam dostać. Wszystko jest zorganizowane w tajemnicy przed dorosłymi. Pewnego dnia do ich świata wkracza obcy chłopiec – Zenek. Ich równolatek jest ranny. Dwie dziewczynki i dwóch chłopców jest pod wrażeniem zaradności nowego kolegi, który chce odnaleźć swojego wujka, ponieważ ma dość ojca alkoholika. Przyjaciele postanawiają zaopiekować się Zenkiem. Ukrywają go na swojej wyspie w tajemnicy przed dorosłymi i dbają o to, aby ten mógł wydobrzeć. Czy ta nowa znajomość poniesie za sobą jakieś konsekwencje? Czy to możliwe, że ktoś się zakocha? Czy Zenek będzie chciał wrócić do ukończenia swojej misji? Czas na to, aby zapoznać się z jedną z najlepszych książek dla młodzieży.